Zwycięzcy z Belgradu wystąpią w dębickiej szkole muzycznej

                      Zapraszamy na jedyny w Dębicy koncert Tria Stroikowego, zespołu który  w marcu br. roku zdobył I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Belgradzie,                                                 a miesiąc wcześniej I nagrodą na XII Ogólnopolskim Konkursie  Zespołów Kameralnych Instrumentów Dętych w Warszawie.

Na to wyjątkowe wydarzenie zapraszają : Starosta Powiatu Dębickiego – Piotr Chęciek,

 Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy- – Ewa Trojan, oraz
Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy.

Zespół tworzą najwybitniejsi studenci warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego
Michał Łączak-klarnet, Mateusz Żurawski – obój, Kayetan Cygański-Bolski – fagot.
Muzycy  współpracują ze sobą pod opieką artystyczną prof. Mirosława
Pokrzywińskiego.

Koncert odbędzie się 11 kwietnia 2019 r. ( czwartek) o  godzinie  17:30 w Auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

Koncert poprowadzi Iga Dąbrowska. Wstęp wolny.

            Michał Łączak, który współtworzy zespół jest wychowankiem Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im Krzysztofa Pendereckiego, oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II stopnia w Dębicy.                       Przez 9 lat uczył się gry na klarnecie pod kierunkiem Mariusza Stępnia, zdobywając umiejętności i odnosząc indywidualne sukcesy, między inymi Grand Prix na największym w Polsce Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim  w 2015 roku, który uważany jest przez środowisko muzyków za stolicę klarnetu w Polsce. Obecnie jest studentem klarnetu na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. W ubiegłym roku Michał indywidualnie zdobył I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Vac (Węgry), oraz I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Filadelfii (Włochy).

Serdecznie zapraszamy.

 

Skip to content