Zapraszamy na magiczny wieczór z kontrabasem

Dyrekcja Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębica oraz Urząd Miasta Dębica serdecznie zapraszają na Koncert Kontrabasowy z cyklu Młode Dębickie Talenty.

     Bohaterem muzycznego spotkania, które odbędzie się 27.10.2017r. o godz. 17:30 w auli ZPSM w Dębicy będzie Paweł Prucnal, wychowanek Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Dębicy oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy w klasie kontrabasu Roberta Piękosia.
Młody muzyk w swoim repertuarze posiada szeroki wachlarz kompozycji na kontrabas od stylu barokowego, klasycznego aż po muzykę współczesną. W 2017 roku Paweł Prucnal z wyróżnieniem ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu dr hab. Ireny Olkiewicz. Jest laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W latach 2014 – 2016 brał udział w projektach orkiestrowych w Filharmonii Dolnośląskiej i Filharmonii Opolskiej. Uczestniczył także w trasach koncertowych po Polsce i Szwajcarii z agencją muzyczną „Pro Musica”.
W styczniu 2017 roku został zaproszony na przesłuchania do grupy kontrabasowej filharmoników wiedeńskich: Wiener Staatsoper, ORF Radio Symphony Orchestra Vienna. Obecnie jest muzykiem Polskiej Orkiestry Symfonicznej Iuventus działającej od czerwca 2008 roku w Warszawie. Orkiestra ta została założona w celu promowania utalentowanych młodych muzyków, współpracuje ze znakomitymi dyrygentami m. in. z Antonim Witem, Jerzym Maksymiukiem czy Krzysztofem Pendereckim. Współpraca dyrygencka z Krzysztofem Pendereckim zaowocowała wydaniem szeregu dzieł tego wybitnego kompozytora. Od 2013 roku Krzysztof Penderecki objął Honorowym Patronem Artystycznym.
Magiczny wieczór z Pawłem Prucnalem i jego kontrabasem obfitować będzie
w znakomitą muzykę. W programie Koncertu znajdą się utwory Jana Sebastiana  Bacha,
Eduardo Nanny, Giovaniego Bottesiniego, Karla Die von Dittersdorfa, Giovanniniego Lorenzo Luliera.
     Wraz z Pawłem zaprezentują się najmłodsi podopieczni Roberta Piękosia – Anna Komala oraz Marcel Pietraszewski – uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.
     Wykonawcom akompaniować będą Żanna Parchomowska i Maria Grabowska.
Koncert, na który wstęp jest wolny, poprowadzi Robert Piękoś.
                                                          ZAPRASZAMY

 

Skip to content