X Regionalny Konkurs Skrzypcowy, Wiolonczelowy i Kontrabasowy “Dźwięki Smyczkiem Malowane” – Dębica 2018

W dniach 20 – 21 marca 2018r. Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy gościł młodych skrzypków, wiolonczelistów i kontrabasistów z całego województwa podkarpackiego, a to za przyczyną zorganizowanego przy współudziale Stowarzyszenia Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy oraz Urzędu Miasta Dębicy X Regionalnego Konkursu Skrzypcowego, Wiolonczelowego i Kontrabasowego „Dźwięki Smyczkiem Malowane”.

Jury w składzie:
Przewodniczący:
ad. dr Krzysztof Lasoń – AM Katowice
Członkowie:
ad. dr Barbara Łypik – Sobaniec – AM Kraków
ad. dr hab. Irena Olkiewicz – AM Wrocław
Sekretarz:
mgr Urszula Bizoń – Biduś – ZPSM Dębica
bardzo wysoko oceniło poziom gry naszych uczniów. Współzawodnictwo zakończyło się uzyskaniem laurów przez dębickie „smyczki”.

W pierwszym dniu przesłuchań Jury postanowiło przyznać III miejsce Gabrielli Skowron z II klasy cyklu czteroletniego p. Urszuli Bizoń – Biduś (skrzypce) i
ex aequo Tomaszowi Wolskiemu z IV klasy cyklu sześcioletniego p. Roberta Piękosia (kontrabas) oraz wyróżnienie dla Ewy Lauri z IV klasy cyklu sześcioletniego p. Renaty Kawałek (wiolonczela).

W drugim dniu przesłuchań Jury postanowiło przyznać III miejsce Karolowi Cieśli z VI klasy cyklu sześcioletniego p. Urszuli Bizoń – Biduś (skrzypce) i ex aequo Melanii Ciołkosz z VI klasy cyklu sześcioletniego p. Renaty Kawałek (wiolonczela) oraz wyróżnienie dla Weroniki Chmury z III klasy cyklu czteroletniego (skrzypce) i Ewie Luli z V klasy cyklu sześcioletniego (skrzypce). Uczennice te uczą się pod kierunkiem p. Ludwika Saramy.

Naszym uczniom akompaniowały p. Maria Grabowska, p. Alicja Stasiowska – Piwowar oraz p. Klaudyna Hyjek.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Jury przyznało również dyplomy za wyróżniający się akompaniament p. Alicji Stasiowskiej – Piwowar oraz p. Klaudynie Hyjek.

Komisja konkursowa podkreśliła bardzo wysoki poziom konkursu, jak również jego wzorową organizację i bardzo przyjazną atmosferę panującą w szkole. Takie słowa aprobaty usłyszała Dyrektor Szkoły p. Ewa Trojan, ale jak sama podkreśla „pochwała należy się wszystkim nauczycielom tworzącym zgrany i ambitny zespół ludzi z pasją i sercem wykonującym swoją pracę oraz uczniom, którzy do konkursu przygotowali się wzorowo”.

Uczniom i nauczycielom SERDECZNIE GRATULUJEMY 👏👏😉

Skip to content