W MORSACH przywitaliśmy nowy rok szkolny

Wakacje- czas relaksu, beztroski i wypoczynku – już za nami.

Teraz pełni sił i chęci do pracy rozpoczynamy nowy rok szkolny 2019/2020.

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy odbyła się 2 września 2019 r. o godz. 16:00 w DK MORS.

Uroczystość rozpoczęła się krótkim, ale jakże pięknym koncertem w wykonaniu uczniów i absolwentów naszej szkoły.

Na gitarze zagrała w duecie wraz z koleżanką nasza absolwentka Klaudia Kukla – obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Na skrzypcach  grał Karol Cieśla – uczeń klasy skrzypiec pani Urszuli Bizoń-Biduś, któremu akompaniowała mgr Żanna Parchomowska- nauczyciel naszej szkoły. Kolejnymi wykonawcami byli podopieczni pana Pawła Kusiona – uczniowie klasy akordeonu- Marcin Grych i Dawid Goc.

Koncert poprowadziła pani Renata Żabicka.

Po przepięknych wystąpieniach głos zabrał prezes Rady Rodziców Dariusz Sikora. Pan Prezes przywitał po wakacjach wszystkich przybyłych do sali koncertowej. Życzył dyrekcji, pedagogom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom sukcesów w nowym roku szkolnym,  wytrwałości i wielu pozytywnych doświadczeń. Przedstawił również krótkie sprawozdanie z wydatków Rady Rodziców.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Ewa Trojan. Podziękowała wszystkim występującym. Przywitała serdecznie wszystkich zebranych na Sali Koncertowej:kadrę kierowniczą szkoły, pedagogów, pracowników szkoły, rodziców, a szczególnie gorąco wszystkich uczniów.

Ciepłe i serdeczne słowa skierowała pani Dyrektor do pierwszoklasistów i nowo przyjętych uczniów.

Pani Dyrektor przeczytała list wicepremiera Piotra Glińskiego  skierowany do pedagogów, uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Przedstawiła założenia  nowo rozpoczętego roku.

Pani Dyrektor przedstawiła  życzyła wszystkim “sukcesów, na których efekty trzeba będzie cierpliwie poczekać. U progu nowego roku szkolnego wszystkim życzę cierpliwości, zdrowia oraz wiary we własne możliwości “.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego życzymy wszystkim uśmiechu, radości z gry na instrumencie, sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu.

 

 

 

Przemówienie Pani Dyrektor Ewy Trojan z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020.

Szanowni Państwo, Szanowna Rado Pedagogiczna, Drodzy Rodzice, kochani uczniowie, witam wszystkich bardzo serdecznie na rozpoczęciu roku szkolnego w  Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy. Serdecznie dziękuję naszym uczniom i absolwentce za piękny koncert, dziękuje pedagogom za przygotowanie uczniów : pani wicedyrektor Urszuli Bizoń- Biduś, pani Żannie Parchomowskiej, panu Pawłowi Kusionowi i pani Renacie Żabickiej za prowadzenie części artystyczne.

Bardzo dziękuje  prezesowi Radzie Rodziców panu Dariuszowi Sikorze za życzenia, ciepłe słowa skierowane zarówno do nas nauczycieli jak również do naszych wychowanków. Zapewniam, że są pod opieką wspaniałych  pedagogów i są w szkole gdzie panuje relacja mistrz – uczeń.

Z okazji rozpoczęcia list skierował do nas wicepremier, minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego.

W nowy rok szkolny wchodzimy z nadzieją na kolejne sukcesy młodych polskich artystów, które przysporzą nam wszystkim dumy i satysfakcji. Szkoły artystyczne jak co roku otwierają się na nowych entuzjastów sztuki i z radością witają wychowanków, posiadających już artystyczne doświadczenie. Nadchodzące miesiące będzie wypełniać nie tylko nauka, ale również wiele artystycznych doznań i wzruszeń.

Rozpoczynający się dziś czas nauki otworzy przed naszymi uczniami nowe artystyczne perspektywy. Czeka nas wiele nowych dźwięków i obrazów, wiele dzieł poznanych i tworzonych, a nade wszystko wiele wspaniałych doświadczeń, które dzięki znakomitym artystom-pedagogom uczynią uczniów naszych szkół jeszcze doskonalszymi. Życzę wszystkim Państwu twórczego czasu w nowym roku szkolnym, pełnego piękna, motywacji do pracy i radości wynoszonej ze spotkań z prawdziwą sztuką.

Z poważaniem

Piotr Gliński

Szanowni Państwo, pozwolicie ,że szczególnie gorąco witam tych  którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole :  pierwszoklasistów szkoły muzycznej I stopnia oraz uczniów szkoły muzycznej II stopnia, którzy kontynuują naukę.

To dla mnie zaszczyt i honor móc jako dyrektor,  być dzisiaj tutaj
z państwem. Wracamy do  szkoły po przerwie wakacyjnej, opaleni, z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci i gotowi do pracy. Po wakacyjnym odpoczynku wchodzimy w nowy rok szkolny z nadziejami, marzeniami i planami.

W okresie wakacyjnym została rozpoczęta termomodernizacja budynku szkoły. Czeka nas trudny logistycznie rok, bardzo proszę wszystkich o wyrozumiałość i cierpliwość. Część uczniów będzie uczyć się w budynku nieistniejącego już MG nr 1 przy ul. Cmentarnej, a pozostali w oddanej części naszej placówki. W związku z licznymi trudnościami wszystkie zajęcia z teorii odbywać się będą w budynku przy ulicy Cmentarnej. Nauczyciele wychowawcy udzielą państwu szczegółowych informacji dotyczących miejsca, gdzie będą uczyć się państwa dzieci. Mam nadzieję, że od stycznia 2020 roku wszyscy wrócimy do naszej szkoły.

Przed nami kolejny rok pracy,  na której efekty trzeba będzie cierpliwie poczekać.

Szanowni Państwo uczniowie  kształcić się będą pod kierunkiem 52 nauczycieli.

Chciałam przedstawić kadrę kierowniczą naszej szkoły:

Wicedyrektor- pani Urszula Bizoń- Biduś

Kierownik sekcji fortepianu – pani Larysa Keller

Kierownik sekcji teorii i chóru – pani Renata Żabicka

Kierownik sekcji instrumentów smyczkowych i gitary- pan Ludwik Sarama

Kierownik sekcji instrumentów dętych – pan Andrzej Korus

Witam nowych pedagogów:

Panią Jolantę Antonik – flet

Panią Helenę Lis – flet

Panią Jagodę Prucnal – skrzypce

Panią Amelię Kacperczyk- przedmioty teoretyczne

Panią Wiktorię Cieślę – skrzypce

Pana Dawida Pliskowskiego – saksofon

Pana Karola Bika – perkusja

Szanowni państwo, naszą społeczność tworzą również pracownicy administracji , obsługi , bibliotekarz oraz stroiciel.

U progu nowego roku szkolnego wszystkim życzę cierpliwości, zdrowia oraz wiary we własne możliwości. W tym roku ponownie czekają   nas obowiązkowe przesłuchania organizowane przez CEA , będziemy również przygotowywać się do uroczystych obchodów 45 lecia PSM I st. im. K. Pendereckiego , ZPSM otrzyma imię profesora Krzysztofa Pendereckiego i uroczyście zakończymy rozpoczętą w lipcu termomodernizację szkoły. Jak wspominałam na zakończeniu roku szkolnego  koszt termomodernizacji to kwota 3 miliony 200 tysięcy złotych. Postarałam się o dodatkowe środki na wymianę całej stolarki – koszt wymiany to kwota 778 .000 złotych.

Na wakacjach został również przeprowadzony przetarg na dostawę instrumentów z programu MKiDN, który pisaliśmy w ubiegłym roku kalendarzowym.Koszt instrumentów to kwota 253.000 zł.

Chciałam serdecznie podziękować byłemu dyrektorowi  panu Stanisławowi Świerkowi, za przekazanie nieodpłatne kotłów , które były własnością NSM II st o upr. Szkoły Publicznej. Pięknie dziękuję w imieniu całej społeczności szkoły.

Dziękuję bardzo za uwagę i zapraszam na spotkanie z pedagogami, które odbędzie się w tej Sali w poszczególnych rzędach.

Skip to content