Sukces skrzypaczki Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów – Jasło 2018

W dniach 22 – 23 marca 2018r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Jaśle odbył się XIII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz. Do Konkursu zgłosiło się 112 uczestników z całej Polski.

Przesłuchania odbyły się w grupach wiekowych do lat 13, 16 i 20, w trzech kategoriach instrumentów – fortepian, instrumenty smyczkowe i szarpane oraz instrumenty dęte i akordeon, które oceniało Jury w składzie: prof. Elżbieta Gajewska – flet (UMFC Warszawa), prof. Andrzej Godek – klarnet (AM Kraków), prof. Igor Cecocho – trąbka (AM Wrocław), prof. Wiesław Kwaśny – skrzypce (AM Kraków), dr hab. Adam Klocek – wiolonczela (AM Kraków) oraz dr hab. Paweł Zawadzki – fortepian (AM Wrocław).

Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy reprezentowała uczennica klasy I cyklu sześcioletniego, grająca na skrzypcach zaledwie 6 miesięcy – Aleksandra Pyzińska, która zdobyła wyróżnienie w kategorii do lat 13 i tym samym została laureatką konkursu.

Do Przesłuchań przygotowała ją znakomicie p. Magdalena Wasilewska, a akompaniowała jej p. Alicja Stasiowska – Piwowar.

Konkurs nie należy do łatwych, ponieważ rywalizują w nim najlepsi instrumentaliści z całej Polski grający już wiele lat, a Ola była w swojej kategorii najmłodszą uczestniczką.

Aleksandra Pyzińska odebrała wyróżnienie i gratulacje z rąk wybitnego skrzypka – prof. Wiesława Kwaśnego.

GRATULUJEMY !!! 👏👏😉

 

Skip to content