Sukces najmłodszych dębickich kontrabasistów

W dniach od 3 – 5 grudnia 2020 roku odbyły się IX Polskie Spotkania Kontrabasowe w Mielcu pod Patronatem Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Adepci gry na kontrabasie z całej Polski rywalizowali w V kategoriach wiekowych od 7 do 25 lat. Ze względu na obecną sytuację pandemii w naszym kraju  IX już edycja konkursu kontrabasowego odbyła się w przestrzeni wirtualnej. Każdy uczestnik konkursu chcący wziąć udział w konkursie musiał na adres organizatora wysłać nagrany film konkursowy spełniający wymogi konkursu zawarte w regulaminie. Konkurs był tak zorganizowany, że wszyscy zainteresowani mogli go oglądać w Internecie na kanale You Tube w czasie rzeczywistym według zaplanowanego programu.

Na konkursie w Mielcu ZPSM w Dębicy reprezentowała dwójka kontrabasistów przygotowanych przez pana Roberta Piękosia: Stanisław Durda z klasy pierwszej i Beata Wolska z klasy drugiej. Uczniom akompaniowała pani Maria Grabowska.

W swej kategorii wiekowej Stanisław Durda zajął trzecie miejsce a Beata Wolska zdobyła nagrodę za udany debiut konkursowy.

Obydwojgu laureatom bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w grze na kontrabasie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content