List z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2020/2021

Szanowni Państwo, Szanowna Rado Pedagogiczna, Drodzy Rodzice, kochani uczniowie, witam wszystkich bardzo serdecznie z okazji rozpoczęciu roku szkolnego w  Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy.

Roku szczególnego z powodu towarzyszącej nam sytuacji epidemiologicznej związanej z obecnością w Polsce i na świecie koronawirusa.

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły w sali koncertowej  powitam tylko uczniów rozpoczynających naukę w PSM I st. im. Krzysztofa  Pendereckiego oraz
w PSM II stopnia.

Dotychczasowi uczniowie wracają do  szkoły po niemalże półrocznej nieobecności. Mam nadzieję, że w tym roku sytuacja pozwoli abyśmy mogli uczyć się w szkole – stacjonarnie. Mam również nadzieję, że z uśmiechami na twarzach, ale przede wszystkim wypoczęci po wakacjach wchodzicie w nowy rok szkolny z nadziejami, marzeniami i planami.
Szkoła jest placówką artystyczną. Nauczyciele to przede wszystkim muzycy, miłośnicy sztuki, ale jednocześnie wychowawcy i przyjaciele dzieci i młodzieży. Jestem pewna, że niebawem sami się o tym przekonacie.

Szanowni Państwo, drodzy Rodzice, zapewniam, że oddajecie swoje dzieci w najlepsze ręce. Wielu z naszych nowych uczniów prawdopodobnie tak bardzo pokocha muzykę, że stanie się dla nich nie tylko pasją ale być może w przyszłości zawodem. Może ktoś powróci i będzie kształcił kolejne pokolenia.

Szanowni Państwo,

W tym roku, będziemy przygotowywać się do uroczystych obchodów 45-lecia PSM I st. im. Krzysztofa Pendereckiego, Zespołowi Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy nadane zostanie imię profesora Krzysztofa Pendereckiego oraz ufundowany przez Radę Rodziców sztandar. Uroczystości te planowane są na 1 grudnia 2020 r. Gościem honorowym będzie pani Elżbieta Penderecka, wdowa po nieodżałowanym, światowej sławy kompozytorze, którego miastem rodzinnym była Dębica. Mam nadzieję, że sytuacja związana z pandemią pozwoli nam te zamierzenia zrealizować.

Wierzę również, że zachowując wytyczne, które zostały zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły będziemy bezpiecznie i spokojnie realizować proces nauczania.

U progu nowego roku szkolnego wszystkim życzę cierpliwości, zdrowia oraz wiary we własne możliwości.

                                                               Ewa Trojan – Dyrektor ZPSM

Skip to content