Po koncertach w Carnegie Hall w Nowym Jorku zagrają ponownie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy

Z okazji 660 – lecia lokacji Miasta Dębicy, Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk, Dyrektor Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy Ewa Trojan serdecznie zapraszają na Koncert Kameralny Zespołu „THE FLANEURS PIANO TRIO”, który odbędzie się 25 maja 2018r. o godz. 17:30 w auli Szkoły, przy wsparciu finansowym Pana Tomasza Wacławskiego.

Zespół w składzie: Jagoda Prucnal – skrzypce, Jacek Podgórski – wiolonczela, Mateusz Zubik – fortepian, wystąpi w murach naszej szkoły nie pierwszy raz. W programie usłyszeć będzie można utwory takich kompozytorów jak: W. A. Mozart, G. Cassado, J. Brahms, A. Piazzolla.
Koncert poprowadzi Anna Prucnal.

Jagoda Prucnal jest absolwentką PSM I st. im K. Pendereckiego w Dębicy w klasie skrzypiec mgr Agaty Bubisz, którą ukończyła z wyróżnieniem. Następnie również z wyróżnieniem ukończyła Niepubliczna Szkołę Muzyczną II st. w Dębicy w klasie skrzypiec mgr Agaty Bubisz. Studiowała w klasie prof. Teresy Głąbówny oraz prof. dra hab. Romana Reinera.
Od 1 października 2017r. kontynuuje naukę w klasie prof. Kai Danczowskiej. W czerwcu 2015 roku wraz z przyjaciółmi Jackiem Podgórskim – wiolonczelistą i Mateuszem Zubikiem – pianistą założyli Trio Fortepianowe „THE FLANEURS PIANO TRIO”. W 2017roku zostali zwycięzcami pierwszej nagrody w Międzynarodowym Konkursie „Golden Classical Music Awards”. Główną nagrodą był występ w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych na świecie Carnegie Hall w Nowym Jorku. Zespół kształci się pod kierunkiem dr Barbary Łypik – Sobaniec i dr hab. Sławomira Cierpika, który jest absolwentem PSM I st. w Dębicy w klasie fortepianu mgr Jerzego Stępnia. W ramach kursów mistrzowskich kształcili się pod kierunkiem najznakomitszych osobowości świata muzyki m. in. prof. Teresy Głąbówny, prof. Paula Badury – Skody, prof. Romana Reinera, prof. Dimitri Baszkirowa, prof. Andrzeja Jasińskiego,
prof. Michaela Wessela, prof. Tamasa Ungara, prof. Petera Bucka, prof. Mikhaila Kopelmana, prof. Anny Malikovej, prof. Diny Yoffe, prof. Tomasza Strahla, prof. Stanislawa Pochekina, prof. Dominiki Falger i wielu innych. Zespół posiada szeroki wachlarz repertuarowy, który z powodzeniem wykonuje prowadząc ożywioną działalność koncertową w wielu miastach Polski i Europy m. in. Warszawie, Wrocławiu, Przemyślu, Krakowie, Lusławicach, Częstochowie czy Stendal.
The Flaneurs Piano Trio bierze udział w rozmaitych festiwalach muzycznych takich jak Przemyska Jesień Muzyczna, Salezjańskie Lato Muzyczne, czy Letnia Akademia Muzyczna w Krakowie. Posiada rekomendacje uznanych autorytetów w dziedzinie kameralistyki fortepianowej. W drodze konkursu muzycy otrzymali stypendium najwyższego stopnia Fundacji Juttingów. Zespół należy do zespołów promowanych przez Akademię Muzyczną w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny

Skip to content