Pianiści z rożnych stron świata zagrają w Dębicy.

6 lutego 2019 r. o godz. 17:30 w Auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy odbędzie się koncert pianistyczny, w którym wezmą udział uczestnicy XIV Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”. Zagrają  Xueer Sun z Chin, Sofia Voronina z Rosji,  Aleksandra Shurdukova  z Rosji, Viktoria Demi z Ukrainy, Maria Guliamova  z Ukrainy, Daria Lysenko z Rosji, Ziyu Shao z Rosji, oraz Tagle Rodolfo z Polski . Koncert poprowadzi Ludmila Zakopets – pianistka i pedagog pochodzenia ukraińskiego.

Na to wyjątkowe przedsięwzięcie, które zostało objęte Patronatem Honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani  Agaty Kornhauser-Dudy,  mieszkańców miasta i okolic zaprasza Pani Ewa Trojan Dyrektor Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych w Dębicy. Będzie to wspaniała okazja do wysłuchania znanych utworów muzyki klasycznej w niestandardowych aranżacjach. Dzięki temu, że koncert odbędzie się w Auli Zespołu Państwowych Szkól Muzycznych w Dębicy, wszyscy melomani muzyki będą mogli cieszyć się tym wyjątkowym wydarzeniem u siebie, na miejscu.  Dla wszystkich chętnych, którzy chcą współuczestniczyć w tej nadzwyczajnej uczcie muzycznej wstęp jest wolny.

Koncert jest współfinansowany przez Urząd Miasta Dębica.

Na zdj.  Profesor Jarosław Drzewiecki, Janusz Ostrowski -Dyrektor MFP “Bieszczady bez granic” oraz uczestnicy Międzynarodowego Forum Pianistycznego “Bieszczady bez granic” w Sanoku..

 

Na zdj. Jury, uczestnicy oraz organizatorzy Forum Pianistycznego “Bieszczady be granic” w Sanoku.

Skip to content