Pasowanie uczniów klasy pierwszej.

W dniu 24 października 2018 r. w Auli Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy odbyło się bardzo ważne wydarzenie w życiu naszych uczniów pierwszej klasy cyklu 6-letniego. Pani Dyrektor Ewa Trojan 37 pierwszoklasistów pasowała nutą i kluczem wiolinowym na uczniów naszej szkoły, którzy w tym roku szkolnym rozpoczynają przygodę z muzyka. Dzieci zaprezentowały się przed licznie zebranymi gośćmi, nauczycielami, rodzicami  i najbliższymi. Pięknie zaśpiewały i zagrały przygotowane przez Panią Beatę Parkosz.

Pani Dyrektor skierowała do naszych najmłodszych wychowanków życzenia  wytrwałości w pracy i osiągania wielu sukcesów. Zwróciła się również do rodziców z podziękowaniami za wsparcie w pracy z dziećmi w chwilach radosnych, a szczególnie w tych trudniejszych momentach.

Po wspaniałym występie dzieci otrzymały od Rady Rodziców pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

 

Pani Dyrektor Ewa Trojan skierowała do pierwszoklasistów i ich najbliższych słowa:

Serdecznie witam wszystkich obecnych – uczniów, nauczycieli i jakże licznie przybyłych rodziców oraz babcie i dziadków. Czeka nas dziś niezwykła uroczystość. Nasi najmłodsi uczniowie po raz pierwszy zaprezentują się przed tak szeroką publicznością.

To bardzo ważne wydarzenia w życiu dziecka.

Drodzy Pierwszoklasiści!

3 września , przekroczyliście próg naszej szkoły. Od tamtego dnia wiele się wydarzyło. Wiecie, jak wyglądają i jak nazywają się nauczyciele, którzy  Was uczą. Za Wami już pierwsze lekcje, pierwsze melodie które powoli potraficie wykonać na swoich instrumentach. Zanim jednak oficjalnie przyjmiemy Was do naszej muzycznej rodziny chciałam powiedzieć Wam kilka słów o naszej szkole. Szkoła muzyczna jest wyjątkową szkołą, tutaj poznacie tajniki gry na instrumentach , spotkacie się z rówieśnikami którzy pięknie śpiewają i wszyscy mają znakomity słuch muzyczny. Wasi nauczyciele to muzycy artyści , będą dla Was mistrzami  i Waszymi przyjaciółmi. Życzę Wam , aby nasza szkoła stała się dla Was drugim domem gdzie będziecie chcieli przebywać i z wielka pasją będziecie ćwiczyć na wybranych instrumentach. Życzę Wam wielu miłych chwil wśród muzycznych przyjaciół.

Szanowni rodzice! Korzystając z okazji, chciałam również do Was skierować kilka słów. W swoim szkolnym życiu pierwszoklasista przeżywa wiele emocji. Pojawiają się nowe przyjaźnie, ale i lęk przed nieznanym środowiskiem.

Drodzy rodzice, to Wy spędzacie z dzieckiem najwięcej czasu i jesteście najbliżej jego problemów. Musicie zatem wspierać swoje dzieci .Rozmawiajcie z waszymi pociechami  na temat ich przeżyć. Dziecko musi czuć, że interesuje Was jego szkolne życie i w każdej chwili jesteście gotowi służyć mu pomocą, to od Was będzie zależeć sukces waszych dzieci. Wspierajcie ich zawsze i w chwilach radosnych ale nade wszystko w chwilach trudnych. Występy na scenie nie są proste , ale wspólnie postaramy się aby Państwa dzieci pokonały tremę i występowały z radością.

Szanowni Państwo ,pamiętajcie, że Wy również możecie liczyć na naszą pomoc i w każdej chwili dzielić się swoimi wątpliwościami .Rola rodzica najmłodszego ucznia nie jest łatwa. Myślę, że aktywna współpraca ze szkołą pomoże Państwu wywiązać się z tego zadania celująco, do czego my dołożymy wszelkich starań!

Na koniec pragnę jeszcze raz zwrócić się do najważniejszych bohaterów dnia. Kochani  uczniowie! Z pewnością będzie to dla Was rok obfitujący w nowe, bogate doświadczenia. Życzę Wam samych miłych i pogodnych chwil w naszej ukochanej szkole. Ćwiczcie  pilnie na wybranych instrumentach , uczcie się systematycznie i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę. Dziękuję wszystkim za przybycie na uroczystość i zapraszam na występ przygotowany przez uczniów oraz panią Beatę Parkosz.

 

Gratuluję pięknego koncertu. Widzę że wszyscy przygotowali się śpiewająco do dzisiejszego występu. Gratuluję pani Beacie Parkosz znakomitego scenariusza dzisiejszego święta.

Skip to content