Pasowanie pierwszoklasistów

Dnia 30 X 2019 r. w budynku miejskiego gimnazjum nr 1 odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy l.                              41 dzieci zostało przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły.
Dzieci prowadzone przez Beatę Parkosz przygotowały bogaty program artystyczny,     na który składały się wiersze i piosenki          z akompaniamentem instrumentów perkusyjnych. Każde dziecko miało możliwość zaprezentowania się indywidualnie w recytacji wiersza i w grze zespołowej. Pani Dyrektor Ewa Trojan przywitała wszystkich przybyłych na tę wyjątkową uroczystość.  Następnie życzyła pierwszoklasistom powodzenia, sukcesów i wiele radości z przebywania w społeczności szkoły muzycznej. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Ewa Trojan i pani vice-dyrektor Urszula Bizoń-Biduś dokonały aktu pasowania. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Radę Rodziców.
Mimo trudnych warunków lokalowych uroczystość przebiegła w bardzo dobrej atmosferze i spotkała się z ogromnym uznaniem rodziców.

 

Przemówienie Pani Dyrektor Ewy Trojan z okazji pasowania uczniów klasy pierwszej cyklu 6-letniego.

Serdecznie witam wszystkich obecnych – uczniów, nauczycieli i jakże licznie przybyłych rodziców oraz babcie i dziadków. Czeka nas dziś niezwykła uroczystość.            Nasi najmłodsi uczniowie po raz pierwszy zaprezentują się przed tak szeroką publicznością.

To bardzo ważne wydarzenia w życiu dziecka.

Drodzy Pierwszoklasiści!

2 września 2019 r., rozpoczęliście naukę w naszej szkole. Od tamtego dnia wiele się wydarzyło. Za Wami już pierwsze lekcje, pierwsze emocje które wam towarzyszyły.

Zanim jednak oficjalnie przyjmiemy Was do naszej muzycznej rodziny chciałam powiedzieć Wam kilka słów o naszej szkole. Szkoła muzyczna jest wyjątkową szkołą, tutaj poznacie tajniki gry na instrumentach, spotkacie się z rówieśnikami, którzy pięknie śpiewają i wszyscy mają znakomity słuch muzyczny. Wasi nauczyciele to muzycy artyści, będą dla Was mistrzami  i Waszymi przyjaciółmi. Życzę Wam, aby nasza szkoła stała się dla Was drugim domem gdzie będziecie chcieli przebywać i z wielka pasją będziecie ćwiczyć na wybranych instrumentach. Życzę Wam wielu miłych chwil wśród muzycznych przyjaciół.

Szanowni rodzice! Korzystając z okazji, chciałam  do państwa  skierować kilka słów. W swoim szkolnym życiu pierwszoklasista przeżywa wiele emocji. Pojawiają się nowe przyjaźnie, ale i lęk przed nieznanym środowiskiem.

Drodzy rodzice, spędzajcie z dzieckiem każdą wolną chwilę, wspierajcie swoje dzieci. Rozmawiajcie z waszymi pociechami  na temat ich przeżyć, problemów.Dziecko musi czuć, że interesuje Was jego szkolne życie i w każdej chwili jesteście gotowi służyć mu pomocą, to od Was będzie zależeć sukces waszych dzieci. Wspierajcie ich zawsze             i w chwilach radosnych ale nade wszystko       w chwilach trudnych. Występy na scenie nie są proste , ale wspólnie postaramy się aby Państwa dzieci pokonały tremę                  i występowały z radością.

Szanowni Państwo, pamiętajcie,                          że Wy również możecie liczyć na naszą pomoc i w każdej chwili dzielić się swoimi wątpliwościami .Rola rodzica najmłodszego ucznia nie jest łatwa. Myślę, że aktywna współpraca ze szkołą pomoże Państwu wywiązać się z tego zadania celująco, do czego my dołożymy wszelkich starań!

Na koniec pragnę jeszcze raz zwrócić się do najważniejszych bohaterów dnia. Kochani  uczniowie! Z pewnością będzie to dla Was rok obfitujący w nowe, bogate doświadczenia. Życzę Wam samych miłych         i pogodnych chwil w naszej ukochanej szkole. Ćwiczcie  pilnie na wybranych instrumentach , uczcie się systematycznie           i zawsze godnie reprezentujcie naszą szkołę. Patronem naszej szkoły jest wybitny kompozytor, dębiczanin, znany na całym świecie prof. Krzysztof Penderecki. Może wśród was jest przyszły wybitny muzyk, tego wam z całego serca życzę.  Dziękuję wszystkim za przybycie na uroczystość           i zapraszam na występ przygotowany przez uczniów, przygotowanych przez panią Beatę Parkosz.

Serdecznie dziękuję za wspaniały występ. Panią Beatę Parkosz proszę o zanotowanie szóstek wszystkim dzieciom, występ był przygotowany celująco.

Skip to content