“Muzykoterapia -oddech życia” – muzycy z ZPSM zagrali dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego przy Stowarzyszeniu Radość

Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oraz Samorząd Uczniowski ZPSM w Dębicy byli organizatorami koncertu charytatywnego „Muzykoterapia – oddech życia” w dniu 6 marca 2020 r. w piątek o godz. 17:00. W Auli ZPSM w Dębicy rozbrzmiewała muzyka wykonana przez uczniów i nauczycieli szkoły muzycznej, którzy zagrali dla podopiecznych Ośrodka Rehabilitacji Dzieci z Zaburzeniami Wieku Rozwojowego przy Stowarzyszeniu Radość. Podczas koncertu oraz dwa dni przed nim,  wolontariusze zbierali do puszek datki na podopiecznych ośrodka. W ciągu trzech dni zbiórki (4-6 marca tj. środa –piątek) udało się zebrać ok 1500 zł.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Pomysł na koncert charytatywny powstał z połączenia dwóch różnych faktów z życia naszej szkoły.

Jesienią tego roku do szkoły przyszła p. Marta Bochenek, która prowadzi muzykoterapię dla podopiecznych ośrodka rehabilitacji z zapytaniem, czy byłaby możliwość zorganizowania audycji dla jej podopiecznych?

Niestety, z powodu remontu szkoły wtedy  nie było to możliwe.

Jednocześnie nauczycielki naszej szkoły, które sprawują opiekę nad samorządem uczniowskim – p. Wiktoria Cieśla i p. Amelia Kacperczyk zgłosiły szkołę do ogólnopolskiego konkursu „Lider samorządu uczniowskiego” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego.

Do realizacji jest w nim parę zadań, m. in. przygotowanie wydarzenia artystycznego.

Pani dyrektor, Ewa Trojan połączyła oba te fakty i zaproponowała zorganizowanie koncertu charytatywnego pn. „Muzykoterapia – oddech życia”.

Samorząd uczniowski przy pomocy nauczycieli i Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Młodych Talentów  w Dębicy przygotowali koncert i przeprowadzili zbiórkę publiczną do puszek, która trwała od 4-6 marca w naszej szkole.

Zebrane datki zostaną przekazane dla Stowarzyszenia „Radość” i przeznaczone będą na zakup akcesoriów i instrumentów niezbędnych do prowadzenia zajęć  z muzykoterapii.

 

Skip to content