KONCERT NOWOROCZNY Dębiczanie Dębicy

 Koncert Noworoczny Dębiczanie – Dębicy odbędzie się 5 stycznia 2018r. o godz. 17:00 w Sali widowiskowej Domu Kultury i Kina “KOSMOS”(ul. Lisa 3).

W programie usłyszeć będzie można najpiękniejsze kolędy i pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej.
      Tradycją dla miłośników muzyki stały się coroczne występy młodych adeptów sztuki podczas Koncertu Noworocznego. To już wieloletnia tradycja, że w pierwszych dniach Nowego Roku Orkiestra Symfoniczna, Dziecięca Orkiestra Smyczkowa, Orkiestra Instrumentów Dętych, chóry ZPSM oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy a także soliści prezentują swój dorobek artystyczny. Koncert Noworoczny złożony będzie z dwóch części.
     W pierwszej części gdzie repertuar ściśle związany jest z tradycjami obchodzenia świąt Bożego Narodzenia będzie można usłyszeć i wspólnie wraz z dziećmi i młodzieżą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oraz Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy zaśpiewać najpopularniejsze kolędy i pastorałki.
W części tej wystąpią:
– Dziecięca Orkiestra Smyczkowa w skład której wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy, dyrygentem jest Marta Fortuna nauczyciel ZPSM w Dębicy
– Orkiestra Instrumentów Dętych w skład której wchodzą uczniowie ZPSM. Dyrygentem jest Andrzej Korus nauczyciel ZPSM
– Chór ZPSM w Dębicy w skład którego wchodzą uczniowie ZPSM w Dębicy; dyrygentem jest Alicja Stasiowska – Piwowar nauczyciel ZPSM w Dębicy
Chór wykona kolędy i pastorałki wraz z Chórem NSM II st. w Dębicy, który przygotowała Ewa Markiewicz. Pani Ewa Markiewicz także jest nauczycielem ZPSM w Dębicy.
       W drugiej części występu, która wprowadzi nas w nastrój karnawałowy  usłyszeć będzie można utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu  Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją  Ewy Trojan oraz Stanisława Świerka. Członkowie orkiestry to absolwenci Akademii Muzycznych – nauczyciele, pozostali to uczniowie oraz absolwenci Niepublicznej Szkoły Muzycznej II st. w Dębicy. W części tej wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpią zaproszeni soliści – Katarzyna Plewniak (mezzosopran), Kamil Pękala (baryton) oraz Karolina Tomasik (solo na altówce). Tradycyjnie Koncert poprowadzi Renata Żabicka (nauczyciel ZPSM w Dębicy).

Skip to content