Koncert jubileuszowy 660 – lecia lokacji miasta Dębicy

Origo Ensamble uświetnił swoim koncertem jubileusz 660 – lecia lokacji miasta Dębicy. W sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy w dniu 7 marca 2018r. zabrzmiała zarówno muzyka klasyczna, jak i taneczna. Znakomici artyści zaprezentowali się przed publicznością w wielu kombinacjach obsadowych od sola, przez duet, trio, aż po kwartet.
Origo Ensamble tworzą: Olena Lechowicz (fortepian), Karolina Tomasik (altówka), Sebastian Tomasik (klarnet) i Paweł Kusion (akordeon).
Olena Lechowicz jest absolwentką Akademii Muzycznej we Lwowie, Karolina Tomasik i Sebastian Tomasik ukończyli krakowską Akademie Muzyczną, zaś Paweł Kusion jest wychowankiem Akademii Muzycznej w Łodzi.
Warto nadmienić, że Karolina Tomasik i Sebastian Tomasik są jednocześnie absolwentami dębickiej szkoły muzycznej. Karolina jest wychowanką Urszuli Bizoń-Biduś a Sebastian ukończył klasę klarnetu w klasie Władysława Marka.
Origo Ensamble wykonał Trio KV 498 na altówkę, klarnet i fortepian
W. A. Mozarta. Oprócz klasyki słuchacze mogli rozkoszować się muzyką taneczną. Po mistrzowsku Paweł Kusion wykonał polkę „Flick – Flack”
A. Vossena. Olena Lechowicz wraz z Karoliną Tomasik uwiodły publiczność „Cantabile in h” Krzesimira Debskiego, zaś przysłowiową „wisienką na torcie” były tanga w wykonaniu całego zespołu: R. Galliano: „Tango pour Claude”,
I. Miszczenko: „Tango dworcowe” oraz rewelacyjne „Libertango” A. Piazzoli, które tak zachwyciło publiczność, że artyści musieli ten utwór bisować.
Po meandrach świata muzyki prowadziła publiczność Renata Żabicka.

Skip to content