Koncert fortepianowy Macieja Skarbka

Najpiękniejsze utwory muzyki baroku, klasycyzmu i romantyzmu rozbrzmiewały podczas koncertu fortepianowego Macieja Skarbka w Zespole Szkół Muzycznych w Dębicy. Młody muzyk jest studentem klasy fortepianu na Uniwersytecie Sztuki w Wiedniu.

Maciej Skarbek to młody, bardzo utalentowany pianista. Kształcił się pod kierunkiem Żanny Parchomowskiej w Zespole Szkół Muzycznych w Rzeszowie, szkołę ukończył z wyróżnieniem.Swój recital rozpoczął od Preludium i Fugi es – mol Jana Sebastiana Bacha, następnie zagrał sonatę Ludwiga van Beethovena, a w drugiej części nie zabrakło utworów takich kompozytorów jak Fryderyk Chopin czy Maurycy Ravel. Jest bardzo utalentowanym, a zarazem skromnym artystą, który nie ukrywa, że jego pasją jest muzyka.

Koncert poprowadziła Żanna Parchomowska, która kiedyś była nauczycielem fortepianu Macieja Skarbka. Obecnie Żanna Parchomowska jest także nauczycielem w Zespole Szkół Muzycznych w Dębicy. Maciej Skarbek był pierwszym artystą, który zagrał na nowo zakupionym przez Zespół Szkół Muzycznych fortepianie marki Yamaha. Artysta dostarczył obecnej na koncercie publiczności wielu muzycznych wzruszeń.

Skip to content