,,A gdyby tak pokochać jeszcze raz…” – koncert młodzież, a muzyka.

Koncert pt. ,,A gdyby tak pokochać jeszcze raz…” podsumowujący pracę grupy projektowej  ,,Przecież Kultura Nie Gryzie 2.0″ realizującej swój projekt w ramach VI ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii” odbył się 20 lutego 2020 r. w Auli ZPSM w Dębicy. Na koncercie wystąpili uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowie. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia można było usłyszeć utwory znanych kompozytorów takich jak Fryderyk Chopin, Siergiej Rachmaninoff, czy Henryk Wieniawski.

Grupa projektowa rozpoczęła swój projekt we wrześniu ubiegłego roku. Przez pół roku zorganizowała         12 koncertów na terenie powiatu dębickiego. Młodzież uczestnicząca w projekcie miała na celu “trafić  z muzyką” do osób, które nie mają możliwości przybyć na koncert – odwiedzili szpital dębicki, szpital psychiatryczny w Straszęcinie, DPS w Parkoszu, DPS w Dębicy, Dom Seniora ,,Senior+” oraz Dom dziecka ,,Hanka”. Zagrali również na otwarciu murali 14 września 2019 r. Następnie odwiedzili cztery przedszkola , gdzie opowiedzieli  dzieciom  o muzyce klasycznej i kulturze ludowej.                    Podsumowaniem całego projektu był czwartkowy koncert w ZPSM w Dębicy. Partnerami projektu byli Powiat Dębicki, Urząd Miasta Dębica, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy, II Liceum Ogólnokształcące w Dębicy, Stowarzyszenie Radość, szpital dębicki, spółdzielnia mieszkaniowa ,,Igloopol”, ,,Zwolnieni z Teorii”,  PTVR oraz Obserwator Lokalny. Koncert  sponsorowała firma Ventor.

W skład grupy projektowej weszli: Kinga Sikora (liderka), Jakub Bukowski, Magdalena Pacanowska, Izabella Woźny, Marianna Skiba

Zdjęcia wykonały – Marianna Skiba i Izabella Woźny

,,Pragniemy bardzo podziękować wszystkim naszym partnerom oraz sponsorowi za wspieranie nas w realizowaniu projektu. Dziękujemy też wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do pomocy w naszym projekcie.”

 

Skip to content